Підготовка транспортного засобу для експлуатації в холодну пору року - дуже відповідальна процедура, особливо якщо ви плануєте інтенсивно використовувати свій автомобіль, незалежно від погодних умов. Вона включає цілий комплекс заходів, до яких відносяться:

  •  установка зимових шин;
  •  заміна робочих рідин;
  •  додаткова обробка кузова;
  •  підготовка двигуна, гальмівної системи, електрообладнання;
  •  придбання додаткових засобів і технічних пристосувань, що підвищують безпеку пересування на слизьких дорогах.

І ланцюги проти ковзання в вищевказаному списку займають далеко не останнє місце. Ці прості і відносно недорогі автотовари допоможуть вам впевнено керувати машиною незалежно від дорожньої ситуації, як на слизькій трасі, так і під час пересування по засипаним снігом міських вулицях або в умовах бездоріжжя.


Де і як використовуються?


Розглянуті пристосування підвищують керованість і прохідність транспортного засобу. Вони істотно знижують ризик виникнення ДТП на засніжених ділянках дороги або трасах вкритих льодом. Також дані пристосування допоможуть вам подолати бездоріжжя і «ґрунтовку», яка після затяжних дощів перетворюється на справжнє болото.


Представлені пристрої не призначені для постійної експлуатації. Їх використовують тільки для подолання складних ділянок дороги. З чим це пов'язано?


• Ланцюги протиковзання підвищують знос протектора покришок.
• Вони створюють додаткове навантаження на елементи трансмісії, рульового управління і підвіски.
• Після їх установки істотно знижується максимальна швидкість руху машини.

Що треба знати при виборі ланцюгів?


Ширина і діаметр шини. Перш ніж придбати розглядаються пристосування, обов'язково перевіряйте, чи відповідає їх параметри ширині, посадковому діаметру і висоті покришок, на які вони будуть встановлюватися. В основному виробники виготовляють ланцюги, орієнтуючись на 2-4 типорозміру шин.
Відстань між покришкою і аркою. За цим параметром виділяють:
• U - звичайні ланцюги з великим підколісні простором.
• S - неармовані пристосування для авто з невеликою відстанню між шиною і аркою коліс.
• W - ланцюги для невеликих вантажних машин.

«М'які» і «жорсткі» ланцюга. На перших застосовуються пластикові (гумові) «грунтозацепи», вони не використовуються на льоду і розраховані на відносно велику швидкість пересування транспортного засобу (до 80 км / год). На друге застосовуються металеві поперечки, а основна сфера їх застосування - обмерзла траса, бездоріжжя і гірська місцевість.

Розмір (товщина і діаметр) ланок. Великі частки більш надійні і довговічні, але їх складніше встановлювати і вони швидше «вбивають» деталі трансмісії і рульового управління. Для легкових машин використовуються ланцюги проти ковзання 3,5-6 мм, а для вантажних машин - 6-19 мм.


Важливо! Комплект ланцюгів проти ковзання зазвичай складається з 2, 4 або 6 штук. Одягаються дані пристосування на провідну вісь / осі. Якщо в процесі пошуку необхідного обладнання у вас виникають якісь сумніви, чи вам треба уточнити технічні параметри ланцюгів, обов'язково звертайтеся до фахівців. І обов'язково враховуйте той факт, що в багатьох європейських країнах (в основному, в районах гірськолижних курортів) пересування автомобілів без ланцюгів проти ковзання заборонено.